Nejdražší a nejzbytečnější aplikace na Google Play zároveň? No přece Vuvuzela!

1

Stejně jako všechny ostatní otevřené digitální distribuce, tak i Google Play trpí problémem nekvalitních a mnohdy naprosto zbytečných aplikací. Kvůli absenci jakéhokoliv vstupního testování je navíc problém oproti konkurenci v podobě AppStore a Windows Phone markeplace ještě trochu zesílen.

Není tak divu, že se čas od času objeví nějaká zbytečná a třeba i současně nesmyslnou částkou zpoplatněná aplikace. Například taková aplikace simulující vuvuzelu za $200, tedy něco okolo 3 770 korun.

Problém však nastane, když se objeví na telefonu šéfredaktora Mobile Nations právě při fotbalové hře Itálie s Anglií. V takovém případě může totiž redaktor ztratit veškerou soudnost, aplikaci koupit a pak následně zjistit, že stojí za starou (a tedy poměrné levnou) bačkoru.

Odprostíme-li se od hořko-vtipné situace, tak zůstává otázka, zda by taková aplikace za podobnou cenu neměla být v Google Play řádně označena. Již si ji totiž koupilo více než 50 lidí a osobně pochybuji, že všichni věděli, do čeho jdou.

Na druhou stranu zas musíme uznat, že žijeme ve svobodné společnosti, kde by měl mít vývojář možnost takovouto aplikaci vydat a nabídnout ji trhu, aby si sám rozhodl, zda ji chce či nikoliv.

A jaký je Váš názor? Měl by Google zavést regulaci aplikací nebo ne?


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app


Pro blázny, lidi s moc penězmi a tak.

zdroj: ac

 

com.dlp.VuvuzelaPlus

  • Info

    nebyla nejdražší telefonní aplikace s neomezenym volanim v letadle?