Nakupujte v Koreji potraviny mobilem aneb Tesci využívá QR kódů

5

V česku hlavně pro svou kvalitu známý obchodní řetězec Tesco se před nedávnem rozhodl expandovat do technikou přeplněné Jižní Koreji. A protože mu došlo, že klasickou cestou obchodních domů se jedničkou na trhu nestane, tak zvolil poměrně odlišný způsob prodeje.

Možná víte, že v některých zemích Tesco nabízí online prodej potravin, jedná se sice o fajn službu, ale vzhledem k tomu, že výrobky nevidíte, tak má své mouchy. V Koreji však lidé z Tesca přišli na způsob jak spojit klasické nakupování s tím internetovým. Zpočátku na zastávky metra a později i na jiné větší plochy nalepily fotky regálů, ve kterých byly u každého zboží malé QR kódy, pro nákup tak stačilo přijít k plakátu, vybrat si to svoje zboží, přiložit telefon, sejmout QR kód, bezdrátově zaplatit a doma pak jen počkat na poslíčka s dodávkou.

A co Vy, využili byste podobné příležitosti, kdyby Vám byla nabídnuta?

5 KOMENTÁŘE

  1. Tak nemusí to být pošta, ale nějaká profi zásilková služba typu PPL, DHL a další. Myslím si, že by to mohlo fungovat.

  2. hm…ale, že by na své výrobky dali návod a složení i v jiném jazyce, to je nenapadne… pak tam člověk čumí na ty jejich klikyháky a říká si, co v tom asi je 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here