Na Android míří aplikace pro řidiče, která pohlídá vzdálenost vozidel před vámi

5

iOnRoad

iOnRoad dokazuje, že rozšířená realita (augmented reality) může být i užitečná. Aplikace funguje jako jízdní asistent, který hlídá vzdálenost vašeho vozidla od vozidel před vámi a v případě nebezpečí vás na něj upozorní vizuálně i akusticky.

Zdrojem potřebných dat je kamera telefonu, která snímá prostor před vaším vozidlem. Pořízené záběry jsou potom analyzovány pomocí algoritmů na rozpoznávání obrazu. Tento systém je dále doplněn o data z GPS, akcelerometru a gyroskopu ve vašem telefonu.

iOnRoad je určitě dobrý nápad, jestli je využitelný i v praxi, se ale dozvíme až po vydání aplikace. První uživatelé by si iOnRoad pro Android mohli stáhnout už v polovině července. Později by se aplikace měla objevit i ve verzích pro jiné mobilní operační systémy.

 • Cleric

  Tohle vypadá opravdu jako super aplikace. Už se těším na možnost vyzkoušení.

 • squirm

  Me to projde jako zbytecnost co naopak bude blbnout ridice

  • Jáchym Šlik

   To určitě záleží na každém jedinci. Jinak je podobný systém častý u dražších aut, kde je součástí výbavy.Prodávají se také speciální sady, které si může řidič instalovat do jakéhokoliv auta. Takže jde o poměrně prověřenou funkci, jen k tomu ještě nikoho předtím nenapadlo využít mobil.

 • elot

  Docela bych pochyboval o přesnosti. Ale na telefonu s 3D kamerou by to mohlo mít přesnost jak blázen

 • pepe

  Takovahle aplikace je dobra akorat tak na rozbiti huby. Staci vypadek gps signalu,coz je pomerne casty jev na mobilnich telefonech a jste v kufru pred vami jedouciho auta. Tuto app nelze srovnat se systemy,ktere jsou montovany do vozidel jiz ve vyrobe !!! Takoveto aplikace by vubec nemeli spatrit svetlo sveta,jsou zivotu nebezpecne.