Na Android marketu se za aplikace utratí pouhých 7% toho co v AppStore

7

Pár zpráv porovnávajících Android market a Apple AppStore jsme tady již měli. Doposud by se také dalo říci, že všechny naznačovali jasnou věc, na Android marketu se placeným aplikacím na rozdíl od AppStoru téměř nedaří a dosáhnout s ní nějakého většího úspěchu je téměř nemožné.

Až doposud ale nikdo nepřišel s přímým porovnáním, kolik se na těchto dvou platformách doopravdy celkem utratilo. A mohu-li mluvit za sebe, tak si skoro říkám naštěstí, pokud jsou mezi Vámi totiž vývojáři, kteří by jednou, až to bude možné i v České republice, chtěli prodávat aplikace, tak je dost možná přejde chuť a raději přejdou jinam.

Na Android marketu se totiž za dobu jeho existence utratilo za aplikace pouhých 7% toho co v konkurenčním Apple AppStore. Samozřejmě je nutné přihlédnout k faktu, že z Apple AppStore bylo staženo přibližně 3x více aplikací, konkrétně 18 vůči 6 miliardám, i tak je ale tento nepoměr poměrně masivní.

A nejde o jediný nepoměr mezi těmito dvěma markety, poměrně zajímavý je i podíl placených aplikací. Ten totiž u Android marketu nedosahuje ani 1.5%, u AppStoru je naopak dokonce vyšší než 10%, konkrétně 13,5.

Jediným místem kde má Andriod market vyšší číslo je pak průměrná cena TOP50 aplikací, která je u AppStoru $2.01 a u Android marketu $3.79, otázkou však je, jestli nejde spíše o prohru než výhru.

Rozhodně se tak nesmíme divit, že v poslední době vývojáři sahají spíše k leckdy velmi otravné a nehodící se reklamě než k třebas i levné, leč placené aplikaci.

Zdroj: appleinsider

 • Parad!se

  Tak to je docela smutné… Snad se to zlepší, protože k čemu pak bude někomu tablet s Androidem, když na něj nebudou žádné aplikace…

  • Honza

   Ale ony aplikace a jsou a co je naopak výhoda – zdarma oproti iOS.

 • Rootko

  Presne koli tomu robim port svojej hry Hexagon na iOS. Uvidime, ci nakoniec neswitchnem platformu 🙁

 • Když mi někdo napíše v recenzi aplikace za 20Kč , že je docela drahá, tak to je těžký no.. Ale nemyslím, že by se nedalo vydělat na placené aplikaci, ukázek je na marketu spousta (narozdíl od AppStore je vidět i počet stažení, takže celkovy příjem vyvojare si lze jednoduše spočítat)

 • karel

  No a neni to tim, ze na androida se delaji i dobry aplikace zadarmo? Aspon ty co ja pouzivam tak je 99% free… i ti blbi angry birdi… pritom na ios za ne chcou chechtaky.
  Kdezto na ios za kazdou pytlovinu se musi platit.

 • Petr

  Blbe je ze pokud to vyvojar da i za treba 15Kc tak to lidi odradi, protoze jich kupa nema aktivovany checkout, takze ikdyz jim cena nevadi, tak jsou lidi nebo se boji si nastavit i platby.

  Je to skoda, kdyz vidim kolik casu vyvoj zabere a pak se jeste uzivatele do vyvojare opiraji v komentech, kdyby to byla placena aplikace OK, maji mit za ty penize i podporu, ale u free kdy to nekdo dela ve svem volnem case pro ostatni a zdarma a tam mu to jeste zdrbou (vetsinou veci co aplikace umi, jen oni neaktualizovali nebo nevi ze to umi)

 • Jurda

  Mě tu chybí tlačítko +1 😀 jinak chápu ty lidi, že málo utrácejí na A.marketu. Všude kolem sebe vidí jak jsou ty viry na android a tak se bojí dát tam své údaje o kartě. Nedává se tam žádný příkaz nic, prostě jim dáte kompletní přístup ke kartě. Jediným řešením je vedlejší konto… 🙂