Na Android Marketu se objevila falešná aplikace Instagram

5

Vývojář se jménem „App for Android“ využil nedočkavosti uživatelů čekajících na oblíbenou fotografickou aplikací Instagram známou z iPhone a na Android Marketu publikoval stejnojmennou aplikaci. Nejednalo se ale o oficiální verzi, nýbrž jen způsob, jak infikovat co nejvíce telefonů škodlivým malware. V době psaní článku už Google aplikaci z Android Marketu odstranil.

Od většiny škodlivých aplikací se falešný Instagram lišil velmi dobrým hodnocením od uživatelů na Android Marketu. Bylo to způsobeno tím, že aplikace po spuštění požadovala ohodnocení pěti hvězdičkami pro přístup ke všem jejím funkcím. Během 24 hodin tak měla na Android Marketu přes 1 500 ohodnocení plným počtem hvězdiček.

Tento případ ukazuje, že nová ochrana od Google proti škodlivým aplikacím nemusí být stoprocentní. A ani pokud se při výběru řídíte hodnocením, nemusíte vždy stáhnout tu správnou a bezpečnou aplikaci.

zdroj: ed

  • roman

    To je hnus velebnosti. Člověk by čekal, že hodnoceni opravdu znači kvalitu aplikace a vono prd:-(

  • onlavu

    diky za zpravu!

  • Petr22

    Ale je to zase o uživateli. Kdyby po mně chtěla nějaká apka ihned po instalaci hodnocení a dokonce požadovala pět hvězd, tak ji dávám za tu drzost jednu a okamžitě ji mažu. Jen ať je takových aplikací víc, snad se pak časem lidé naučí i myslet.