Na Android Market mohou nyní vývojáři nahrávat až 4GB aplikace

0

Google změnil omezení velikosti aplikací, které mohou vývojáři nahrát na Android Market. I když bylo zvýšení z 50 MB na 4 GB oznámeno už minulý rok v létě na Google I/O, došlo k němu až nyní.

Abychom byli přesní, velikost APK souboru zůstala limitována na 50 MB, vývojář k němu ale může nahrát dva další soubory, každý z nich až o velikosti 2 GB.

Do této chvíle řešili vývojáři omezení velikosti tak, že při prvním spuštění si aplikace stáhla požadovaná data z internetu. Nový systém přinese výhody oběma stranám. Vývojáři už nemusí provozovat drahé servery, odkud si uživatelé stahují až stovky megabajtů dodatečných dat, protože všechny potřebné soubory budou uloženy na serverech Google. Uživatelé, kteří si aplikaci stáhnou, budou moct uplatnit 15minutovou lhůtu na vrácení peněz v případě, že se jim nebude líbit. Lhůta totiž do této chvíle většinou uplynula ještě před tím, než si aplikace (většinou hra s 3D grafikou) z internetu stáhla dodatečná data. Zároveň uživatel ještě před stažením z Android Marketu uvidí, jaká je celková velikost aplikace.

Pokud jste vývojář, najdete všechny důležité technické podrobnosti na oficiálním blogu Android Developers.

via ap

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here