Multifunkční deštník, který dobíjí baterii a zlepšuje signál

2

Zahoďte staré a neužitečné deštníky! Kenneth Tong z University College of London vytvořil ve spolupráci s mobilním operátorem Vodafone revoluční deštník Booster Brolly, který by neměl chybět ve výbavě žádného nadšence do moderních technologií a uživatele smartphonu.

Booster Brolly má odolný a lehký rám vyrobený z uhlíkových vláken. Na vrcholu se nachází 12 flexibilních křemíkových solárních panelů, které dobíjejí baterii ukrytou v rukojeti. K deštníku je možné připojit smartphone a nejpozději za 3 hodiny dobít jeho baterii. Díky univerzálnímu microUSB konektoru můžete samozřejmě dobít baterii i dalším zařízením, například tabletu, mp3 přehrávači nebo digitálnímu fotoaparátu.

Další funkcí deštníku je vylepšení signálu na místech špatně pokrytých mobilní sítí. Kombinací antény s vysokým ziskem a nízkonapěťového zesilovače byl vytvořen systém, který zachytí i signál s velmi nízkou intenzitou a následně ho zesílí. V okruhu až tří metrů od deštníků je vytvořena zóna s dobrým signálem pro bezproblémové telefonování a surfování po internetu.

Booster Brolly by se měl poprvé objevit na letních hudebních festivalech v Evropě a zatím není jasné, zda se objeví i v běžném prodeji.

zdroj: blog.vodafone.co.uk via phandroid

  • Kolok

    Jo, to už jsem četl ráno na Palmserver.cz

    • A ještě nám můžete napsat, co jste měl ke snídani… Děkujeme za informaci.

      btw článek byl napsán už včera, pokud vás napadá něco o kopírování 😉