Motorola prodala minulý rok pouze 1 milion tabletů

0

Před rokem Motorola představila s velkou slávou svůj tablet Xoom. Šlo nejen o první tablet od tohoto amerického výrobce, ale i o první tablet s Androidem 3.0 Honeycomb vůbec. Měla to být velká konkurence pro iPad, ale nakonec se z Motoroly Xoom stal propadák. V roce 2011 se prodalo pouze 1 milion kusů tabletů Motorola, z toho 200 tisíc v posledním čtvrtletí. Číslo zahrnuje zmiňovaný Xoom (všechny verze) i nedávno představený Xyboard. Pro srovnání: za pouhý jeden měsíc prodal Asus 400 tisíc tabletů Asus Eee Pad Tranformer.

Ve 4.čtvrtletí 2011 dosáhla Motorola čisté tržby ve výši 3,4 miliard dolarů. Celkem společnost prodala 10,5 milionů mobilních zařízení, včetně 5,3 milionu chytrých telefonů.

Motorola v současné době prochází velkými změnami, kvůli spojení s Googlem, které zatím brzdí problémy s antimonopolními úřady. Společnost také před nedávnem prohlásila svou strategii v roce 2012. Chce představit menší počet zařízení, která ale budou kvalitnější a lepší podporou (například častější aktualizace).

zdroj: ap