MIUI připraveno i pro jiné zařízení, než je Xiaomi

6

Výrobci mobilních telefonu a tabletů si obvykle upravují vzhled Androidu tak, aby jim co nejvíce vyhovoval. Málo které zařízení tedy má v sobě čistý Android, to jsou spíše výjimky, obvykle existují různé nadstavby, které výrobci volí. Některé jsou decentní a nepřináší mnoho změn, jiné prostředí zcela mění. Příkladem takové je nadstavba MIUI od Xiaomi. Ta by se však nyní mohla objevit i mimo tyto telefony Xiaomi jinak, než cestou instalace nové ROM.

Xiami-MIUI-Sytem

Systém je nyní dostupný i pro jiné telefony, než jsou ty od Xiaomi, takže i uživatelé jiných zařízení si systém mohou vyzkoušet. Díky tomu, že společnost otevřela MIUI kernel kód, na každé zařízení s Androidem se dá nadstavba nainstalovat, a to ne tak odlišně, jako byste to udělali s běžnou aplikací.

Pokud budeme mluvit o MIUI ROM obecně, chválilo si ji poměrně velké množství lidí. Většina z nich, co ji vyzkoušela u ní už zůstala (pozn: taková je situace alespoň v mém okolí). ROM jako taková údajně přinesla velké množství customizace. Díky tisícům různých ikon, témat a tapet, které si zvolíte několika kliknutími bez toho, aniž byste museli něco složitě nastavovat, se prostředí telefonu přizpůsobí vašim požadavkům za krátkou chvíli.

Zdroj: Gizmochina

 • „Díky tomu, že společnost otevřela MUIU kernel kód“ Nemělo by tam být MIUI?

  • Michal Papoušek

   Zcela určitě mělo, děkuji Vám za upozornění, chybu jsem již opravil.

 • Aloha

  MIUI romku jse měl kdysi na HTC Desire a super, kámoš na ní jede do teď a taky spokojenost.

 • Adam Šebesta

  Kvůli tomu že jsem vlastnil Huawei Y300 a MiUi jsem zkusil, tak jsem si koupil Xiaomi Red Rice !!! 🙂 Opravdu skvělá Rom… btw. teď budu kupovat Redmi Note 🙂 ♥ Xiaomi ♥

 • Danny

  Mám MIUI asi půl roku na Sony Xperia S a jsem hodně spokojený, je plynulá a hodně přehledná. Ze začátku bylo nezvykem to, že není přístupno menu ale po pozdějším užívání jsem si na to zvykl. Podle mě je MIUI ROM velice kvalitní, rychlá a dostupná romka, můžu jen doporučit:)

 • BeeJay

  Miluji MIUI 🙂