Minecraft: Pocket Edition 0.7.0 – datum vydání, oficiální informace o multiplayeru

4

minecraft_1

O vymodlené aktualizaci Minecraftu: Pocket Edition na verzi 0.7.0, která má přinést plnohodnotnou podporu hry více hráčů přes internet jsme psali již několikrát. Poprvé v prosinci, když byla poprvé zmíněna, poté před vydáním 0.6.0, když byla přejmenována a nakonec při zveřejnění 0.6.0, kdy o ní bylo řečeno, že vyjde „kdoví kdy“.

Ono kdoví kdy bude naštěstí podle nejnovějších informací relativně brzy, tedy alespoň na poměry aktualizačního cyklu Pocket Edition. Z příspěvku jednoho z vývojářů na mojang fóru konkrétně přímo vyplývá, že ačkoliv přesný datum zatím stanoven nebyl, tak by k vydání mělo dojít někdy v dubnu letošního roku.

A to není vše, ve stejném příspěvku se totiž onen vývojář rozpovídal také o tom, jak bude hra pro více hráčů na mobilech vůbec vypadat. Alespoň z počátku nebude podle všeho možné, zařídit si vlastní dedikovaný server pro mobilní hráče. Namísto toho si bude nutné server od Mojangu za malý poplatek pronajmout.

Jiné bude také připojování k serverům. V mobilní verzi si již nebude potřeba hrát s porty a IP adresami. Na všechny servery se totiž budou moci připojit pouze vlastníkem explicitně povolení (whitelistovaní) hráči, kterým se tímto úkonem server současně automaticky zobrazí v seznamu připojitelných.

S příchodem hry pro více hráčů přijde do mobilní verze také možnost propojit mobilní verzi s velkým minecraft účtem. Nebude to ale vyžadováno a alespoň zpočátku to bude sloužit pouze k zjištění jména, které se bude zobrazovat ostatním hráčům.

Zdroj & další info: Droidgamers

4 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here