Microsoft Office pro Android a iOS dorazí v první polovině 2013; čtení zdarma, editace jen s Office 365

2

Microsoft Office pro Android je již skoro bájným programem. Vždy se totiž na chvíli zjeví spekulace, že už ale opravdu přijde, načež je okamžitě popřena a celá věc se na pár měsíců znovu zamete pod koberec. Naposled se tak stalo shodou náhod díky české pobočce, která zřejmě oficiální Office pro Android (a iOS) potvrdila dříve, než měla.

Nyní to nicméně vypadá, že je Office pro Android jen otázkou času. Technologickému serveru the Verge se totiž podařilo získat nejen věrohodně vypadající screenshot, ale i určité informace o zpoplatnění a dostupnosti.

Micorosoft Office bude v základu nabízen zdarma jako prohlížeč Word, Power Point a Excel dokumentů. Pro zpřístupnění možnosti editace a vytváření nových dokumentů bude vyžadováno přeplatné Office 365 a to buďto v klasické domácí nebo firemní verzi (více o předplatném třeba zde).

Z pohledu funkcí by měl office nabídnout přibližně to, co jeho sourozenec z Windows Phone 8 / 7. V podstatě tedy veškerou základní editaci, komentáře a přímé propojení s Office 365 a cloudovým úložištěm SkyDrive.

Pro iOS by kancelářský balíček měl být dostupný již v průběhu března. Androidí verze by měla dorazit lehce později, takřka určitě však nejpozději do června 2013.

A jaký je Váš názor na využití Office 365 předplatného? Jde podle Vás o dobrý krok nebo ne? Případně plánujete této nabídky využít?

Zdroj: The Verge

 

 

2 KOMENTÁŘE

  1. nevidím v tom prilis velky prinos … microsoft office pro konkurencni platformy zmrzaci jak jen bude moci , editace pouze na jejich platforme to je jiste :-/ …. daleko zajimavejsi budou produkty jako je kingsoft office, quickoffice nebo documents to go …

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here