Microsoft kupuje Nokii

1

Microsoft kupuje Nokii

Společný boj Nokie a Microsoftu proti Andoridu a iOS vrcholí trochu jinak než se předpokládalo. Poté co  před léty do Nokie „investoval“ miliardu dolarů, výměnou za exkluzivní využívání jeho mobilního operačního systému Windows Phone v zařízení Nokia se Microsoft rozhodl pro odkoupení mobilní divize společnosti Nokia.

Zdali je investice 5,44 miliardy Euro pro Microsoft obchodem desetiletí ukáže až čas. Ale momentálně se Nokii v čele s Stephenem Elopem nepodařilo zvrátit trend trhu, na kterém dominuje Android (40%) a iOS (24%) . Kdežto Windows Phone je stále pouze okrajovým systémem s podílem 1,6% na trhu.

Rozhodnutí Nokie pro věrnost mobilnímu operačnímu systému Windows phone, jí velmi ztížilo pozici na poli smartphonů, kde se téměř neprosazuje a byla převálcována jihokorejskými výrobci jenž vsadili na Android v čele se Samsungem, který Nokii také sesadil z pozice největšího výrobce mobilních zařízení.

Bude velmi zajímavé sledovat co Microsoft zamýšlí s Nokií do budoucna, po stránce hardwaru a designu jsou přístroje od Nokie jedny z nejlepších na trhu. Je tedy teď na Microsoftu jakou zvolí strategii pro jejich prosazení na trhu. Můžeme tak očekávat souboj trojice velkých technologických firem ze Silicon Valley na mobilním trhu. Apple, Google (Motorola) nyní i Microsoft(Nokia) jsou jak vývojáři mobilního operačního systému tak i hardwaru.

Source: StatCounter Global Stats – Mobile OS Market Share

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here