Máte problémy s GMailem, Google Play nebo jinou službou od Google? Nejste sami.

8

Editováno 19:12: Podle Apps Status Dashboard přímo od Googlu aktuálně nefunguje pouze GMail, ostatní služby včetně Google Drive by již měly běžet bez problémů.
Editováno 19:54: Problémy s Google Chrome očividně stále přetrvávají. Nebojte se tedy a zbytečně nepřeinstalovávejte Chrome.

Pokoušíte si přečíst emaily na GMailu, stáhnout novou aplikaci přes mobilní Google Play nebo přistoupit z mobilního Google Drive k v cloudu uloženým dokumentům, ale namísto toužené reakce se Vám vrací pouze chybové hlášky 502 Chyba serveru a Časový limit žádosti vypršel?

Tak v takovém případě bohužel není chyba na vašem přijímači. Obdobné problémy totiž již několik minut hlásí uživatelé napříč celým světem, od USA až po Evropu. Prozatím není jasné, co přesně nefunguje. Zatímco GMail totiž neodpovídá vůbec, tak u Google Play blbne pouze mobilní aplikace, stahování aplikací a webová verze běží bez problémů. Obdobný případ je také u Google Talk, který nefunguje pouze v rozhraní GMailu.

Občasné problémy pak hlásí také uživatelé cloudového úložiště Google Disk a poměrně překvapivě internetového prohlížeče Google Chrome. Ten údajně aktuálně, zřejmě z důvodů neošetřené výjimky při nedostupnosti Google služeb, takřka neustále padá.

Google se k problému prozatím nevyjádřil. Ze zkušeností s dřívějšími výpadky bych nicméně počítal s tím, že bude náprava trvat řádově desítky minut, maximálně nízké jednotky hodin.

Zdroj: vlastní

 • Petr

  Čekal jsem kdy o tom dá nějakou zmínku někam na web. Bylo mi jasné, že když mi všechny jiné weby jdou v pohodě, že je problém na straně googlu, ale jsem zvědav na vyjádření.

  • Pokud se jim to podaří vyřešit rychle (jakože to tak zatím vypadá) tak se asi žádného prohlášení ani nedočkáme.

 • Libunak

  Ahaaa..ja už 2x přeinstaloval chrome a restartoval pc:D a ono Gugl:D

 • Tomas Skala

  Taky jsem měl problémy s Google Chrome. Několikrát po sobě nekontrolovaně spadl. Teď už asi hodinku běží, tak uvidíme…

 • XDA Developers (CZ+SK)

  Akurát teraz nefunguje:
  plus.google.com: 500. That’s an error. Vyskytla sa chyba. Skúste to znova neskôr. That’s all we know.

 • Douber

  Ještě dneska to blbne. Dnes ráno tři aktualizace které se při stahování zasekly. Včera jsem instaloval pár aplikací přes PC a trvalo 15 minut, než se začalo stahovat.

 • Stanislav Pecha

  nesynchronizuji se mi kontakty, kalendar ano

 • Lukáš Lakeš Smolík

  Od vcera mi nejde google play tk sem zvedav kdy to zprovoznej