Liquipel – voda již Vašemu androidu neuškodí

5

Elektronická zařízení všeho druhu se s životodárnou tekutinou, vodou, neměla nikdy moc v lásce. Není tak divu, že se člověk již dlouhá léta snažil vymyslet nějaký způsob, jak jí zabránit aby se ke kriticky důležitým elektronickým částem. Dříve povětšinou pomocí nevzhledného igelitového krytu, v bližší minulosti poté pomocí pečlivého utěsnění a polopropustných materiálů.

I tak by se ale dalo říci, že takřka nikdy nešlo o ideální řešení, buďto se totiž podepsalo na vzhledu, tíze a nebo rozměrech zařízení. V nebližší minulosti se však pomalu začínala objevovat i nová řešení, využívající ochrany na molekulární bázi.

První takovou vlaštovkou byla v listopadu minulého roku představená technologie HzO, ta bohužel cílila pouze na výrobce telefonů a byla tak alespoň v krátkém časovém horizontu relativně nezajímavá. Na letošním CESu se však objevila obdobná a z hlediska uživatele možná ještě zajímavější společnost Liquipel s velmi podobnou technologií a tedy i výsledkem.

Na rozdíl od HzO však přišla se službou pro koncové zákazníky, skrze kterou nabízí ochranu před vodou pro takřka jakékoliv zařízení za opravdu příjemných $59, tedy něco kolem 1 100 korun českých. Bohužel to má však dva drobné problémy, společnost přijímá objednávky pouze z USA a navíc má momentálně plno a tedy vlastně ani nová zařízení nepřímá.

Další výhodou oproti HzO má být také technologie, zatímco HzO údajně používá nanášení na každou součástku zvlášť, tak Liquipel využívá „saunového způsobu“, při kterém se zařízení vloží do komory s páramy speciální ochrané látky, která následně zařízení prostoupí a usadí se na každém elektrickém spoji. Díky tomu by technologie jako taková měla být použitelná na takřka jakémkoliv zařízení (otestováno jich bylo na 2500).

Zdroj: briefmobile (rozdíl mezi HzO a Liquipel), phandroid

 

5 KOMENTÁŘE

    • První důležitou věcí je nezapínat telefon po vyndání z vody! Nejlepším řešením je rozebrání a poté jej vysušit (doporučuje se například vložení do neuvařené rýže). Telefon zkuste zapnout až po důkladném vysušení.

      A ten váš telefon lze zapnout a pouze nejde nabít? nebo kde přesně je problém?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here