Licenční poplatky za Android platí Microsoftu už i Acer a ViewSonic

4

Operačnímu systému Windows Phone 7 se stále příliš nedaří a proto Microsoft hledá jiné zdroje příjmu z mobilního trhu. Konkrétně výrobci zařízení s Androidem se ukázali jako nejlepší alternativa, výnosy z licenčních poplatků dokonce výrazně převýšily výnosy z vlastního mobilního operačního systému. K několika výrobcům (včetně HTC) se nyní přidali další významní: Acer a ViewSonic.

Společnosti se na smlouvách dohodly mimosoudní cestou. I když jejich znění nebylo zveřejněno, je jasné že jejich obsahem byly zejména informace o licenčních poplatcích. A to nejen za zařízení s Androidem, ale také s Chrome OS. Licenční poplatky přinášejí „poškozeným“ společnostem alespoň jednu malou výhodu: jsou částečně chráněné před případnou žalobou od Apple.

zdroj: bgr

 • Petr Houška

  Osobně si myslím, že takto by to mělo být. Žádné dětinské spory o zákaz dovozu zařízení a cílenou likvidaci konkurence ale jednoduché unzání, že někdo něco vymyslel (patentoval) dříve a tak má na úspěchu také podíl, který mu odevzdám na poplatcích.
  Samozřejmě by IMHO měli být časově omezené.

 • Trochu mi unika cim jsou jako chranene? To ze podepsali dohodu s Microsoftem nic nemeni na tom ze muzou porusovat patenty Applu. Microsofti dohoda je pred tim nema jak ochranit, stejne jako je neochrani Google.

  • Imho je ms s applem spolcenej a nektery veci maji spolecne (mozna stg Nortel?)

 • Ellcz

  Apple toho zkopíroval… :/