Licenční dohodu s Microsoftem podepsalo také LG

1

Do seznamu výrobců zařízení s Androidem, které podepsali licenční smlouvu s Microsoftem, se nyní zařadilo také LG. V minulosti Microsoft podepsal tuto smlouvu s HTC, Acer, Samsungem a mnoha dalšími výrobci. Přesný obsah smluv neznáme, pravděpodobně ale společnosti platí americkému gigantovi poplatky za prodané telefony, tablety a jiná zařízení s operačními systémy Android a Chrome, které údajně porušují patenty Microsoftu.

Ken Hong, mluvčí LG, se pro server Android Central vyjádřil k situaci následovně:

„Jsme samozřejmě rádi, že jsme dosáhli smíru s Microsoftem, se kterým má LG skvělé pracovní vztahy po mnoho let. Tato dohoda umožní oběma společnostem překonat právní otázky a pokračovat v tom, co obě firmy dělají nejlépe…“

Pro Microsoft je dohoda s LG důležitým milníkem. Více než 70 % smartphonů s Androidem prodávaných na americkém trhu totiž nyní spadá do patentového portfolia společnosti Microsoft. Otázkou zůstává, jak dlouho budou odolávat výrobci zbylých třiceti procent zařízení, zejména ti největší: Motorola a Sony.

Licenční smlouva se týká také Chrome OS, korejské LG ale údajně v nejbližší době nechystá Chromebook ani jiné zařízení s tímto operačním systémem.

zdroj: ac

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here