LG představilo 5“ mobilní displej s rozlišením 1920×1080

2

Honba za co největším taktem jader procesorů pomalu takřka pominula, megapixely u fotoaparátu již takřka nikdo neřeší a i velikost displeje pomalu přestává být onou pomyslnou největší marketingovou pákou. A tak si v LG řekli, i přestože HD rozlišení většině lidí bohatě stačí i na 7“ tabletech, tak připraví 5“ displej s FullHD rozlišením, tedy s 1920 x 1080 pixely.

A jak si řekli, tak také udělali a tento týden oficiálně představili. Nový mobilní displej postavený na upravené IPS technologii, která by měla nabídnout lepší pozorovací úhly a kratší odezvu tak bude mít údajně zatím největší počet pixelů na palec na světě, konkrétně 440 PPI.

Tím by měl naprosto uzemnit jakoukoliv současnou konkurenci, která se pohybuje u těch nejlepších modelů v okolo hodnot 326 (iPhone 4), 306 (Galaxy S III) a 320 (Galaxy Nexus).

Kdy se tohoto nového displeje dočkáme v reálných zařízeních, zatím není jisté, určitě to však nejméně do začátku příštího roku potrvá.

A co Vy? Souhlasíte s honbou za co největším rozlišením nebo byste raději uvítali menší nároky na grafický čip a tedy i nižší spotřebu baterie?

zdroj: talk

2 KOMENTÁŘE

  1. udelalI x predstavilY – ja vim, ze na obrazku je zenska, ale v marketingovem oddeleni LG urcite nepracuji jen zeny 🙂 kurna priberte do redakce aspon jednoho cestinare, kterej to po vas precte a zrusi aspon ty nejvetsi hrubky, kdyz uz to sami nevidite 😉

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here