LG popřelo ukončení výroby Nexusu 4

1

Minulý týden se na internetu začaly objevovat spekulace, že LG ukončilo či omezilo výrobu Nexusu 4. Tiskový mluvčí výrobce to však v rozhovoru pro jihokorejský web popřel.

Zástupce LG uvedl, že produkce Nexusu 4 probíhá podle plánu a neobjevily se při ní žádné problémy. To však odporuje prohlášení Googlu, podle kterého jsou dodávky Nexusu 4 nedostatečné a nepravidelné. A situace na trhu dává za pravdu spíše Googlu. Nexus 4 je tam, kde se prodává, téměř nedostatkovým zbožím a na mnoha trzích (včetně českého) není smartphone zatím oficiálně vůbec nabízen.

Na druhou stranu však můžeme spekulovat o tom, že LG nedostupnost Nexusu 4 na trhu příliš trápit nemusí. Ve srovnání s jeho vlajkovou LG Optimus G jsou totiž jistě výdělky z Nexus telefonu nesrovnatelně nižší.

Tiskový mluvčí LG se v rozhovoru vyjádřil také k objevujícím se informacím o novém Nexus zařízení. Tyto spekulace jsou podle něj „neopodstatněné“, což však nemusí znamenat to samé jako „nepravdivé“. Stále tedy nemůžeme vyloučit, že korejský výrobce s Googlem nespolupracuje na novém telefonu či jiném zařízení.

zdroj: pa

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here