LG letos plánuje prodat 45 milionů chytrých telefonů

0

lg_inc

LG na letošní rok plánuje prodat minimálně 45 milionů chytrých telefonů. Podle statistik zveřejněných společností, se tento plán zdá reálný. V Číně se v prosinci prodalo přes 10 000 000 zařízení, převážně z rodiny Optimus L. Za leden se pravděpodobně podle odhadů prodalo asi 5 milionů dalších zařízení. Pokud by prodeje setrvaly na této úrovni, hranice 45 milionů prodaných kusů by výrobce mohl dosáhnout už začátkem listopadu.

K prodeji ještě napomůžou nové modely L-Series, konkrétně Optimus L3 II, Optimus L5 II a Optimus L7 II. Mimo tuto řadu by měla být představena také vlajková loď Optimus G Pro. Představení modelů se čeká za několik dní na veletrhu MWC 2013, který se koná v Barceloně od 25. do 28. února.

Přitom ne vždy si LG vedlo dobře. Mobilní divize byla ještě nedávno ve ztrátě. Zlom přišel až ve čtvrtém čtvrtletí minulého roku, kdy divize vykázala zisk 2,57 miliard dolarů. I přesto, že se LG drží v zisku, nemůžeme mluvit o dobrých výsledcích, vždyť zisk v roce 2012 oproti 2011 vzrostl o pouhé 3 %. Uvidíme, jak se vyvine pro LG letošní rok.

Zdroj: androidauthority

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here