LG G2 se prodává méně, než se očekávalo

6

Jihokorejská média přišla se zprávou, že vlajková loď společnosti LG G2 se prodává méně, než se očekávalo. Soudě podle prodejů, ovládací prvky na zadní straně telefonu uživatele tolik nezaujaly.

 

medium01-1

 

Podle obchodních cílů chtělo LG dosáhnout prodejů u modelu G2 ve výši 3 miliony kusů do konce letošního roku. K dnešnímu dni jich je však prodáno přibližně 2,25 milionu kusů. Těžko tak bude LG dohánět prodejní plán na celou dobu prodeje modelu, kdy očekávalo celkové prodeje ve výši 10 milionů kusů.

Slabé výsledky v prodejích pro společnost jistě nejsou potěšující, i s přihlédnutím k tomu, že kampaň na LG G2 byla v historii LG Electronics tou nejdražší. Ve třetím čtvrtletí spadly prodeje společnosti natolik, že byla posunuta na pomyslném žebříčku prodejů mobilních telefonů o dvě místa dolů. Podle americké společnosti zabývající se průzkumem trhu, Strategy Analytics, se před LG, díky jejímu propadu na 4,7% na globálním trhu, dostalo Lenovo s 4,8% a Huawei s 5%.

Pokud chce LG nějakým způsobem zase uspět, musí nejenom zapracovat na svých modelech, ale také na marketingu, a ve větší míře budovat dobrou image značky.

Zdroj: Asiatoday

6 KOMENTÁŘE

  1. Samozrejme ze sa ich moc nepreda. Vyrobcovia su uz s 16gb naozaj trapny. Tiez som si ho chcel kupit,ale 16gb mne urcite nepostacuje a 32gb sa u nas zohnat neda.

  2. Přesně ! To je snad jediná vada na kráse že nemá slot na paměťovou kartu ! Jinak bych řekl že svým výkonem předčí i svého konkurenta a to Galaxy S4, kterého shodou okolností vlastním, hlavně tou jeho bezkonkurenční cenou !

  3. Suhlasim s Vami. 16GB je proste malo a slot na karty tomu chyba ako sol a nie sme jediny, komu to vadi. Pritom v Korei sa myslim predava LG G2 s vymenitelnou bateriou a slotom na karty.

  4. Tomas….32g verzia sa da kupit aj u nas len nie je urcena pre nas trh „sedy dovoz“ staci len prejst trosku net 😉

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here