LG Chromebase – první all-in-one počítač s Chrome OS

6

LG Chromebase

Chrome OS jsme dosud mohli vidět výhradně v Chromeboocích – malých noteboocích, u kterých je největší důraz kladen na jednoduchost, mobilitu, dlouhou výdrž baterie a nízkou cenu. LG však tento týden poodhalilo první all-in-one počítač na světě, který je vybaven právě Chrome OS. Novinka má označení Chromebase a pokud si najde dostatek zákazníků, mohla by se stát zakladatelem nové řady all-in-one PC s operačním systémem od Googlu.

LG Chromebase 22CV241 disponuje 21,5″ IPS displejem s rozlišením 1920 x 1080 obrazových bodů. O výkon se stará blíže nespecifikovaný procesor Intel Celeron spolu s 2GB RAM a 16GB interní pamětí typu iSSD. Kvalitní zvuk by měla zajistit dvojice vestavěných stereo reproduktorů s výkonem 5W a pro videohovory je určena 1,3mpx webkamera s mikrofonem a schopností natáčet videa v HD rozlišení.

Konektivitu zajišťuje HDMI vstup, trojice konektorů USB 2.0, jeden konektorů USB 3.0 a LAN. Součástí základního balení je klávesnice a myš. Cenu ani další podrobnosti o novince zatím korejský výrobce nezveřejnil. LG Chromebase si budou moct první zájemci vyzkoušet na veletrhu CES 2014, který začíná 7. ledna v Las Vegas.

zdroj: Android Central

 • Ilfirin

  Rozšířit RAM, smazat ChromeOS a při dobré ceně, proč ne?

 • shmoula

  „první all-in-one počítač na světě“ – to je nejaky joke?

  • Guest

   Ten svůj komentář myslíte vážně?

   • shmoula

    No samozrejme!!! Je mi jasne, ze tu budu oznacen za iDiota a fanatickeho jablickare, ale iMac je co?

  • Jáchym Šlik

   Samozřejmě, že když vytrhnete několik slov z věty, tak potom nedávají smysl.

   • shmoula

    Aha, spatne jsem tu vetu pochopil, vyznela trochu jinak 🙂