LG chce letos prodat 35 milionů smartphonů

1

LG, kterému se na trhu s mobily v posledních letech příliš nedaří, si pro rok 2012 klade poměrně velké cíle: chce letos prodat celkem 35 milionů mobilních telefonů s operačními systémy Android a Windows Phone. V rozhovoru pro deník Korea Times to řekl Park Jong-Seok, vedoucí divize LG Mobile.

Korejský výrobce se chce zaměřit zejména na nejvyšší třídu telefonů s bohatou výbavou, které zároveň přinášejí nejvyšší zisky z prodeje. Na rozdíl od Sony patří LG k typickým výrobcům, kteří se za každou cenou snaží dosáhnout nejlepších „papírových“ specifikací svých zařízení. V letošním roce budou hlavními zbraněmi čtyřjádrové procesory, displeje s vysokým rozlišením a technologie připojení k internetu LTE (4G).

Výše uvedené trendy můžeme u produkce tohoto korejského výrobce sledovat už několik posledních měsíců. Mezi poslední novinky patří LG Spectrum, upravenou verzi LG Optimusu LTE exkluzivně pro amerického operátora Verizon a samozřejmě několik modelů z mobilního veletrhu MWC 2012: LG Optimus 4X HD se čtyřjádrem Tegra 3, LG Optimus Vu s velkým 5″ displejem a LG Optimus 3D Max se stereoskopickým displejem.

„Myslím, že LTE, vysoké rozlišení a čtyři jádra budou klíčovými slovy letošního roku. S vyladěnou technologií a strategií obnoví LG kdysi ztracené povědomí zákazníků o značce.“
Park Jong-Seok, vedoucí divize LG Mobile, pro deník Korea Times

via ag

  • Amiandrew

    Pokud zazdí podporu, jako u všech jejich telefonů a budou vydávat nedodělaný software, jako třeba u Optimusu 2X, tak se z toho nevyhrabou. Nikdy.
    BTW: napsáno na LG Optimus 2X