Larry Page potvrdil, že Google Glass běží na Androidu

0

SAMSUNG CSC

Zatímco z pohledu uživatelů bylo o chytrých brýlích Google Glass řečeno snad vše podstatné, tak o tom, jak fungují pod kapotou, jsme se toho zatím moc nedozvěděli. Určitý náhled jak budou fungovat aplikace třetích stran spolu s částečnými hardwarovými specifikacemi tedy Google začátkem týdne poskytl, ani slovem se ale nezmínil jaké přesně čipy nebo operační systém brýle vlastně pohání.

A právě na druhou z výše zmíněných otázek poskytl ve včerejším hovoru s investory odpověď výkonný ředitel Google Larry Page, který konkrétně uvedl následující:

„… samozřejmě, Google Glass běží na Androidu, což hezky ilustruje, ukazuje, jak se [Android] dá použít napříč různými zařízeními…“

A proč je vlastně důležité, na jakém operačním systému chytré brýle běží? Inu, na systému poměrně hodně závisí to, jak na nich půjde, a to ať už oficiálně nebo i neoficiálně, pomocí softwarových aktualizací vylepšovat a případně i rozšiřovat stávající funkce.

To, že běží na Androidu, samozřejmě hned nutně neznamená, že půjdou rootnout a bude do nich možné nahrát třeba Angry Birds. Je totiž velmi pravděpodobné, že přítomný Android bude nanejvýše osekaný a dost možná nebude obsahovat ani pro většinu aplikací kriticky potřebný DalvikVM.

I tak ale přítomnost Androidu slibuje lepší potenciál k postupnému, třeba i komunitnímu, rozšiřování funkcionality, než by znamenal jakýkoliv proprietární, přímo na míru brýlím šitý, operační systém.

Zdroj: aauthority

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here