Kvalita nad kvantitou? Konečně!

7

I když tento článek není o nových telefonech s Androidem nebo další úspěšné aplikaci, která by vám neměla chybět, přináší zajímavé informace do budoucna, které se dotknou nás všech.

Velcí hráči jako je Sony, HTC, Motorola nebo RIM se shodli, že upřednostní kvalitu před kvantitou, v budoucnu můžeme očekávat podobnou taktiku, jakou již delší dobu využívá Apple, který se zaměří na jeden model a „ohromuje“ díky němu nejen své uživatele, ale s nadsázkou celý svět.

Tyto firmy reagují na aktuální situaci na trhu, který je doslova přesycen modely smartphonů různých značek. Je potřeba zisk, avšak cesta k němu již nevede přes navyšování výroby, ale přes marže. Do budoucna tak můžeme očekávat jeden nebo dva stěžejní modely. Ty se budou společnosti snažit dotáhnout k dokonalosti. Kvalita se samozřejmě projeví na koncové ceně produktu, a díky tomu dojde k požadovanému kroku – zvýšení marže.

Podívejme se nedávno představený iPhone 4S, i když se nijak výrazně nelišil po vizuální stránce od svého předchůdce, ale byl hardwarově vylepšený, dokázal ohromit masy lidí. Prvotní zklamání bylo jen díky tomu, že uživatelé očekávali zcela nový model. Jediné zařízení ročně přináší této společnosti ohromné zisky. Na konci minulého roku, v době, kdy iPhone 4S ovlivnil statistiky, stoupl v USA  podíl Applu na trhu se smartphony o 17% a to z 26% na neuvěřitelných 43%.

Můžeme tedy v budoucnu čekat ohromující dokonalé modely, které  „poblázní“ uživatele platformy Android a nebo z této marketingové strategie nakonec sejde? A v neposlední řadě je zde mnohdy rozhodující faktor, kam až se vyšplhá cena těchto zařízení?

Zdroj: Mobilmania

7 KOMENTÁŘE

  1. Zní to pěkně rád bych uvítal telefon, který opravdu vydrží nějakou dobu a nebudu nucen se po dvou měsících dívat po jiném modelu, protože předčí ten stávající!

  2. Spíš jde o to, že pak Android by mohl být VYLADĚNÝ, protože i sám strýček GOOGLE by mohl pomáhat při optimalizaci. Takže by mohlo jít v podstatě opravdu JEN o zlepšení. Když by se toho chytl i Samsung, věřím, že SGS2 by byl už na 2.3.7 a ICS by tu byl… Mohlo by na tom dělat víc lidí:) Já jsem pro! Apple nesnážím, ale uznávám jejich vývoj JEDNOHO systému a JEDNOHO telefónu. Sice ten telefon nic neumí, ale prostě za ty roky je VYLADĚNEJ jak žádnej Android…

  3. Tak ak bude platit ten rozpis Sony telefonov co sa nedavno odhalil tak tych telefonov je podstatne viac ako uviedlo SE v minulom roku, cize skor navysuju :), kazdopadne najprv updatnut seriu z 2011 a potom starat o 2012, no budu to mat tazke 🙂

  4. Ale jestli to povede k podobnym cislum je otaznik, apple neprodava jen hardware a i software, ktery jinde nesezenete, takze zakaznik musi pockat, v pripade kdy bude treba samsung pripravovat moc dlouho treba dva modely, ostatni vyrobci muzou vychrlit dalsi podobne typy, uz treba s novou hw konfiguraci, kdy samsung bude stale ladit pouze sw a zakaznik sahne po vykonejsim a nyni dostupnem, nez aby cekal – ne sice kazdy, ale proste ten system dostane i jinde a nez se overi ze ten ocekavany model bude opravdu vyladeny, mozna spis sahne po necem co ma moznost mit ihned.

  5. Ale no tak.. Já furt nechápu lidi, co říkaj, že iPhone je blbej. Jen tak, většina z vás ho třeba ani v ruce nedržela. Samozřejmě, první iPhony nestáli za nic, ale 4S už je celkem poveenej telefon. Problém vůbec neni v tom, jestli je mobil blbej, nebo dobrej, ale za jakou cenu. A Apple jedna z nejlepších firem vůbec, sice pouští na trh předražený modely čehokoliv, ale lidi jim to žerou a v tom to je. Proč prodávat levně, když můžou draze, že…

    • Tak přítelkyně má 3GS, kamošova přítelkyně 4 a tak vím, že je blbej… A za ty peníze co chtějí, není jen blbej, ale naprosto DEMENTNÍ za ty peníze by měl umět alespoň vyrobit kafé!:-D

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here