Korejská verze Galaxy S III bude prvním telefonem se čtyřjádrem a LTE zároveň

1

Zatímco v České republice je LTE ještě v plenkách, jinde ve světě tuto technologii připojení k internetu používají stejně často jako u nás používáme 3G. Není tedy divu, že většina výrobců vytváří také LTE verze svých smartphonů pro USA, Jižní Koreu a další země. Až do této chvíle šlo výhradně o telefony s jednojádrovým nebo dvoujádrovým procesorem. Důvodem je to, že žádný ze čtyřjádrových procesorů zatím nenabízí možnost integrace LTE čipu. Jedinou možností je tedy použití čtyřjádra v kombinaci s externím LTE čipem. Tuto možnost ale výrobci dosud nikdy nepoužili, a to z důvodů vyšší spotřeby energie a nárůstu velikosti telefonu.

Menší revoluci tedy nejspíš způsobí Samsung, který pro domácí korejský trh chystá LTE verzi vlajkové lodě Galaxy S III se čtyřjádrovým procesorem Exynos. A protože použitý Exynos 4412 neumožňuje integraci LTE čipu, bude použit už zmíněný externí LTE čip. Z tohoto důvodu vzrostla nepatrně tloušťka telefonu z původních 8,66 mm na asi 9 mm.

Samsung se tedy v Jižní Korei rozhodl pro trochu jinou strategii než v USA. Na americkém trhu je Galaxy S III nabízeno s LTE v kombinaci s dvoujádrovým Snapdragonem S4. Nutno však podotknout, že dvoujádro od Qualcommu nabídne srovnatelný výkon jako procesor se čtyřmi jádry.

zdroj: ta

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here