Komunitní port Androidu 4.0 na Samsung Wave S8500 a S8530

2

Android se díky své opensource podstatě podíval za svou tříletou historii na mnohá původně ne-androidí zařízení. Na některých se dokonce zabydlel až tak, že vytlačil původní operační systém. Pravděpodobně tím nejlepším případem, kde se něco takového stalo, je dnes již legendární HTC HD2.

A s trochou štěstí se stejná věc podaří i u dvojice původně Bada telefonů od Samsungu S8500 a S8530. Právě pro ty se totiž rozjel projekt na přenesení Androidu 4.0.4 Ice Cream Sandwich. Vše je prozatím jen v plenkách, takže většina, někdy i klíčových věcí, nefunguje, nicméně vývojář je podle všeho velmi aktivní a opravy vydává takřka každým dnem.

Již tak například funguje displej včetně dotykové vrstvy, WiFi a několik málo dalších základních funkcí. Kdy se dočkáme finální, a tedy plné funkční verze zatím neví ani sám autor, nicméně podle zkušeností bych předpokládal, že do měsíce, maximálně dvou by alespoň trochu použitelná ROM měla být k dispozici.

zdroj & link ke stažení: samobile, stránky projektu via +dotekomania

2 KOMENTÁŘE

  1. nevím no. Vím, že je to už víc jak rok, co se do S8500 wave mohl nahrát dual boot a android 2.3. Při startu ste si pak mohli vybrat jestli chcete jít do androidu nebo do bady. Jenže v tom androidu skoro nic nešlo, předvším ne GSM síť a byl pomalý. Možná s tím ale už něco provedli 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here