Každé zařízení s Ice Cream Sanwich bude muset nabídnout i oficiální HOLO téma

2

Vývoj na Android má oproti jiným platformám svá naprosto nediskutovatelná úskalí. A to nejen hardwarová, kdy se musí daná aplikace testovat na nespočtu zařízení s různými procesory, grafickými čipy a podobně, ale designová. Každé zařízení s Androidem totiž může díky různorodým grafickým nadstavbám vypadat úplně jinak.

A právě tento problém se Google rozhodl s příchodem Andoidu 4.0 Ice Cream Sandwich odstranit. Do požadavků pro certifikaci, a tedy pro získání google apps balíčku včetně Android Marketu, totiž přidal podmínku, aby přítomný systém obsahoval kromě standartní nadstavby i originální HOLO téma.

Vývojář se tak konečně bude moci rozhodnout, zda použít implicitní a bohužel mnohdy tvůrcem telefonu upravené téma či raději zvolit HOLO a zajistit tak napříč všemi myslitelnými zařízeními jednotný grafický styl, tedy barvu pozadí, tloušťku okrajů, font a podobně.

Sice se tak stále nedočkáme čistého vzhledu Andorida v samotném systému, ale s trochou štěstí potkáme alespoň trochu více na HOLO designu postavených aplikacích třetích stran. Rozhodně tedy Googlu za toto rozhodnutí děkujeme a doufáme, že časem půjde ještě dále a donutí výrobce k nabídnutí základního vzhledu Androida i pro koncové uživatele.

Zdroj: android.developers

 

 

  • fubond

    Skvela zprava,jsem zvedav nakolik se mi v telefonu podari potlacit Touch Viz kterym pry Samsung ICS slusne pohrbil..

  • Martas_cz

    Šak ICS u smsungu získají jen telefony s dvoujadrovím procesorem.