K představení Androidu 4.4 KitKat a Nexusu 5 možná dojde 14. října

3

14. říjen 2013 je datem, které by si měl pečlivě poznamenat každý fanoušek operačního systému Android. Právě v tento den by totiž mohlo dojít k představení Androidu 4.4 KitKat a smartphonu Nexus 5. Google ale prozatím nerozeslal pozvánky na žádnou akci, proto je dané datum stále jen ve stádiu spekulací. Informaci přinesl web Ausdroid s odvoláním na interní zdroj z Googlu.

Android 4.4 KitKat

Android_KitKat_large_verge_medium_landscape

Ačkoliv je Android 4.4 jen minoritní aktualizací, měli bychom se dočkat dvou několika poměrně revolučních změn. Tou první bude údajně dostupnost nové verze firmwaru pro starší smartphony, což by odpovídalo i popisu na oficiálním webu Androidu: „Naším cílem v Androidu KitKat je poskytnout úžasné zážitky při používání Androidu dostupné každému.“ Zatím bohužel není jasné, jak chce Google tohoto cíle dosáhnout a co to bude znamenat pro majitele starších smartphonů.

Druhou hlavní novinkou by měla být změna týkající se rozlišení obrazovek, což by mělo přispět ke zmenšení fragmentace Androidu. Mezi další novinky v Androidu 4.4 KitKat by měly patřit například nové notifikační wigety, jiné vizualizace v Galerii či možnost změny defaultní barvy z modré na jinou.

LG Nexus 5

Výrobcem nového Nexusu 5 by mělo být opět LG. Výbavu chystaného smartphonu zatím neznáme, spekuluje se však o 5″ displeji s Full HD rozlišením, čtyřjádrovém procesoru Qualcomm Snaprdragon 800 a samozřejmě zbrusu novém Androidu 4.4 KitKat. Podle zdroje webu Dotekománie se Google rozhodl pozměnit prodejní strategii, takže by se Nexus 5 mohl na českém trhu objevit už v polovině listopadu.

rendernexus5
Přesnou podobu Nexusu 5 zatím neznáme, podle uniklého záběru z videa Googlu byl však fanoušky vytvořen tento render, který nejspíš nebude příliš daleko od konečné podoby smartphonu.

zdroj: Ausdroid

3 KOMENTÁŘE

  1. Myslím, že google ty nové verze chrlí už nějak moc rychle za sebou, myslím ze by stačilo nová verze jednou za rok a ne kazdy ctvrt rok..

  2. Kéž by byl ten nový update 4.4 i pro ty starší verze, jako je Gingerbread na mém Galaxy Ace.
    Čím novější Nexus, tím víc se jeho vzhled přibližuje k Samsung Galaxy S 4 podle mě.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here