Je libo QWERTY klávesnici, která absolutně sabotuje zajetý koncept?

0

Přes to všechno, co naznačují ty velké přechytřelé desky, do kterých neustále civíme a ťukáme, lidé mají stále rádi klasické fyzické klávesnice. Vždyť z nich i vychází drtivá většina různě změřených dotykových klávesnic. Málokdo také ví, že koncept QWERTY je využíván už více než sto let navzdory až pozdějšímu rozvoji elektroniky.

Tu a tam se najde nějaká společnost, která se snaží zaběhlé rozhraní klasické klávesnice posunout trochu jiným směrem a zaujmout tím nejednoho uživatele. Touto cestou se vydala i firma Way Tool, která přichází s minimalistickým ultra-tenkým designem, kvůli kterému se však nikdo nemusí přeučovat zaběhlé psaní na počítači. Produkt, o kterém mluvíme, TextBlade, je kompaktní Bluetooth klávesnice, jejíž rozložení funguje pomocí magnetu. Dá se také složit do balíčku, který je menší než iPhone 4.

1

Klávesnice TextBlade je také specifická tím, že kombinuje jak dotykovou technologii, tak i skutečné klávesy. WayTool zaručuje stejnou plochu tlačítka pro prst jako u klasické klávesnice se svislým posunem 2 mm po stisknutí.

Do kompaktiního designu byly zakomponovány i chytré funkce. Například technologie MultiLayer Key, speciální symboly a klávesy pro editaci jsou snadno rozpoznatelné a využitelné.

2

Tuto magnetickou vychytávku seženete za $99 (asi 2370 Kč) a je kompatibilní pro systém iOS 7 a vyšší. Ještě nenadávejte. Funguje samozřejmě pro většinu Android zařízení jedoucích na 4.4 KitKat a vyšších. Dle kalendáře dostupnosti společnosti WayTool pro TextBlade to vypadá, že zařízení stěží udržuje krok s poptávkou. Vlastně se ani není čemu divit. Podívejte se na vychvalovaného mazlíka ve videu.

zdroj: http://www.phonearena.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here