Která bezpečnostní aplikace pro Android je nejlepší? Podívejte se na srovnání

2

av test

Ačkoliv jsou nejrůznější bezpečnostní nástroje pro Android mnohými odsuzovány, patří tento typ aplikací mezi vůbec nejstahovanější. Kromě sporné detekce nebezpečného kódu totiž bezpečnostní aplikace nabízejí mnoho dalších užitečných funkcí, jako je rodičovská ochrana, pomoc při ztrátě smartphonu, zálohování či blokování hovorů.

Nezávislý institut AV Test důkladně vyzkoušel více než dvacet oblíbených bezpečnostních nástrojů pro operační systém Android. Jednotlivé aplikace byly testovány ve třech kategoriích:

  • Ochrana – podíl škodlivých aplikací, které dokázal antivir úspěšně rozpoznat.
  • Použitelnost – ukazuje, zda aplikace nepatřičným způsobem ovlivňuje používání smartphonu (např. vysoká náročnost na výkon a baterii).
  • Funkce – přehled dalších bezpečnostních funkcí, které aplikace nabízí.

Z testu vyšla nejlépe aplikace TrustGo Antivirus & Mobile Security, která jako jediná získala v prvních dvou kategoriích maximální počet bodů. Na druhou stranu však aplikace nenabízí příliš mnoho dalších nástrojů na ochranu smartphonu. Velmi dobře si vedly také aplikace Antiy: AVLLookout: Antivirus & SecurityBitdefender: Mobile Security a Trend Micro: Mobile Security. Bodové výsledky však často byly velmi těsné a navíc nezahrnují poslední kategorii.

Kompletní přehled aplikací najdete na oficiálních stránkách av-test.org. Každý z testovaných nástrojů si můžete rozkliknout a podívat se na podrobné hodnocení.

via ap

  • Blonďák

    Podle mě ani jedna ze zmiňovaných nemá na komplexní řešení LBE Security Master. Je sice jen pro ROOTnutá zařízení, ale supluje snad vše co člověk může chtít a navíc můžu jednotlivá práva aplikaci upřít (například moje aplikace Facebook si už nikdy nebude hrabat do mých kontaktů). Originál v Google Play je čínsky, ale na XDA-Developers najdete verzi v angličtině.

  • FREEDYS

    No jenže když ti nekdo ukradne telefon staci aby napriklad lookout deaktivoval ve spravci zarizeni a pak ho jednoduse odinstaloval tudis appka k hovnu