Jak si stojí aplikace v prvním čtvrtletí?

0

Až pět tisíc nových škodlivých aplikací, takový je výsledek analýzy. Společnost Trend Micro to uvedla ve své zprávě o škodlivých aplikacích pro Android.

Nejnebezpečnější jsou podle zprávy sociální sítě, jako je Facebook nebo Twitter. Největším nebezpečím jsou zde paradoxně přátelé, kteří vám pošlou odkaz na zajímavou stránku, aniž by věděli, že je napadena. Také se mezi přáteli významně šíří škodlivý software.

Můžeme říct, že svět chytrých mobilních telefonů je skoro stejně lákavý jako svět počítačů. Operační systémy smartphonů mohou být za jistých okolností snadným cílem. Zejména pokud je malware či jiný škodlivý kód v aplikaci, protože ji nainstalujete zcela dobrovolně.

„Jedním z důvodů, proč jsou mobilní aplikace takto populární je jednoduché použití. Žádoucí je, aby jste předtím, než aplikaci nainstalujete dobře prohlédli její práva a povolení, které aplikaci přidělíte,“ uvedl Robert McArde ze společnosti Trend Micro.

Pokud se takovým hrozbám chcete vyhnout, rozhodně se pak vyplatí stahovat aplikace z obchodů, kde jsou prověřovány, např. Google Play. Pokud přemýšlíte o antiviru, doporučuji tento článek.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here