Intel se pochlubil novými procesory Atom pro smartphony a tablety

4

Pro fanoušky mobilních technologií představil Intel na CES 2013 hned několik novinek. Americký výrobce se v Las Vegas pochlubil nejen procesorem Atom Z2320, který je určen pro levnější smartphony, ale také novými řadami Atomů pro výkonnější tablety. Na vývoji hardwaru spolupracuje Intel se společnostmi jako jsou Acer, Lava International a Safaricom.

Chytrých telefonů s Androidem, které mají procesor od Intelu, už je na trhu poměrně dost. Tyto smartphony mají docela výkonné čipy Intel Atom Madfield, kterým je vybavena například Motorola Razr i. Portfolio procesorů pro mobilní telefony však nyní doplnil levný čip Atom Z2420 Lexington s taktem až 1,2 GHz, hardwarovou akcelerací 1080p videa a podporou sekvenčních fotografií. Novinka nabídne dostatečný výkon pro běžné používání a je doplněna o grafický čip PowerVR SGX540. Do roku 2015 chce Intel prodat 500 milionů zařízení s tímto čipem. Už zmíněný Medfield bude brzy nahrazen novou generací Clover Trail+ a později dokonce čipy vyrobenými 22nm technologií.

Pro tablety a ultrabooky s Androidem i Windows 8 je určena nová platforma Bay Trail se čtyřjádrovými procesory vyrobenými 22nm technologií. Díky této technologii výroby se můžeme těšit na ještě nižší spotřebu než u předchozích generací Atomů. Ačkoliv Intel Na CES 2013 ukázal funkční prototypy zařízení s čipem Atom Bay Trail, první tablety s tímto čipem se na trhu objeví pravděpodobně až v druhé polovině letošního roku.

zdroj: ap

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here