IdeaTab S2110 – Transformer s klávesnicí v podání Lenova

0

Čínská firma Lenovo známá hlavně díky výrobě notebooků s Windows není ve světě androidích telefonů a tabletů žádným nováčkem. S prvními tablety přišla již  začátkem minulého roku, později zabředla i do telefonů a na letošním CESu se pak stala dokonce prvním výrobcem x86 telefonu s Androidem.

Tento týden pak představila další zajímavý tablet s názvem IdeaTab S2110. Půjde o zařízení s 10.1“ HDReady (1280×800) IPS displejem, dvoujádrovým Cortex-15 procesorem Qualcomm APQ8060A taktovaným na 1,5GHz doplněným o grafický čip Adreno 225 a 1GB RAM.

Zadní kamera nabídne maximální rozlišení 5MPx a LED přisvětlení, přední pak 1,3MPx. Vnitřní pamět bude mít kapacitu 16 nebo 32 GB, uvažuje se ale i o variantách 8 a 64 GB.

Ohledně konektivity nabídne tablet WiFi (b/g/n), Bluetooth 4.0 a v případě některých verzí i 3G modul a aGPS.  Z další výbavy v tabletu nalezneme microUSB, miniHDMI, FM rádio a stereoreproduktory. Operačním systémem bude Android 4.0 s pravděpodobnou aktualizací na 4.1 Jelly Bean.

Po vzoru konkurenční řady ASUS Transformer bude k tabletu dostupný dock s klávesnicí. Ten nabídne nejen další porty, konkrétně 2 plnohodnotná USB 2.0, jedno microUSB a čtečku karet, ale také další baterii. Vzhledem k tradici Lenovo klávenic by mohlo jít také o velmi dobrou klávesnici jako takovou.

Poměrně zajímavá by měla být také cena tabletu, ta by se měla u 16GB verze pohybovat okolo 343 dolarů, tedy přibližně osmi tisíc korun. V případě verze s klávesnicí si trochu připlatíte, tu totiž pořídíte za 400 dolarů, což odpovídá 9 200 Kč včetně DPH.

Zdroj: zive, dotekomania