Huawei vyvíjí bezdotykové ovládání a vlastní cloudové úložiště

0

Zatímco ještě před nedávnem byl Huawei výrobcem jednoduchých a levných telefonů, nyní se tento čínský výrobce snaží proniknout do kategorie high-endových smartphonů. Huawei se už nyní může pochlubit nejtenčím telefonem na světě, výkonným čtyřjádrovým procesorem a spoluprácí s nejrůznějšími mobilními operátory.

V budoucnu by čínský výrobce chtěl představit tablety a telefony s bezdotykovým ovládáním. Na přední straně zařízení budou umístěny dvě kamery snímající prostor před sebou. Uživatel může zařízení ovládat pohybem prstů před zařízením, aniž by se musel dotknout displeje. Do vývoje nových technologií investuje letos Huawei asi 4,5 miliardy dolarů.

Nesmíme ale zapomenout dodat, že bezdotykové ovládání telefonů není úplnou novinkou. Z prodávaných telefonů je podobnou technologií vybaven například smartphone Pantech Vega. Jinou cestou se vydává Sony, které představilo Xperii Sola se speciálním displejem umožňující bezdotykové ovládání.

Další novinkou, kterou společnost brzy představí, by mělo být vlastní cloudové úložiště, určené zejména pro uživatele telefonů a tabletů Huawei.

zdroj: dg, ac

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here