HTCSense.com v současné podobě končí, data budou smazána již 30. dubna

0

Když bylo cloudové HTCSense.com v září předminulého roku uvedeno, tak se o něm mluvilo jako o službě, která by mohla firmě výrazně pomoci proti konkurenci. Po uvedení do ostrého provozu se však zjistilo, že obsahuje nemálo chyb a celkově, že asi o takový trhák, jakým se zprvu jevilo, nepůjde. V průběhu času tak poměrně logicky upadlo spíše do zapomění a takřka se o něm přestalo mluvit.

O to větší pak bylo tento týden překvapení, když HTC přišlo s oznámením, že hodlá velkou část služby kompletně přepracovat. Bohužel však ne nedestruktivně a plánuje tak s rekonstrukcí vymazat i veškerá uživatelská data.

Samozřejmě je zde čas na jejich stažení, konkrétně je umožněno stáhnout si veškeré dokumenty, seznamy hovorů, SMSky a další zálohovaná data až do 30. dubna tohoto roku. Po tomto datu budou však všechna data nenávratné smazána a již se k nim nikdo nedostane. Kromě toho dojde alespoň k prozatímnímu zastavení služeb na dálkový zámek a lokalizaci telefonu.

HTCSense.com jako služba by však úplně skončit neměla, jen by se měla dočkat kompletního přepracování, aby lépe zapadala do HTC Sense 4.0 na nové produktové řadě HTC One.

Návod na stažení dat:

  • Navštivte http://htcsense.com
  • Přihlaste se pomocí svého uživatelského jména a hesla HTCSense.com
  • Klikněte na tlačítko ‚Download‘ v části Přehled účtu
  • ZIP soubor obsahující data stáhněte do svého počítače pro snadné prohlížení

A co Vy? Jak na službu htcsense.com vzpomínáte? Budete ji postrádat nebo jste ji vlastně vůbec nikdy pořádně nevyužili?

zdroj: htcsense.com via ac, pha

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here