HTC zažalovalo francouzský web za předčasné uveřejnění videa s telefonem One S

0

Je naprosto běžné, že výrobci telefonů pošlou redakcím internetových serverů k testování své telefony ještě před oficiálním začátkem prodeje. Redaktoři si telefony mohou libovolně vyzkoušet, nesmí ale před stanoveným datem zveřejňovat žádné informace, obrázky ani videa.

Krátce po představení HTC One S na veletrhu MWC  zaslal francouzský web HTC-Hub žádost o zapůjčení tohoto telefonu. HTC ale uvedlo, že telefon bude moct zapůjčit až po oficiálním začátku prodeje.

Redaktoři serveru HTC-Hub se proto rozhodli vzít věc do vlastních rukou a zakoupili HTC One S z jiného zdroje.  Na telefon, který nebyl od HTC nebo PR společnosti, by se tedy nemělo vztahovat omezení publikování informací. I přesto ale bylo jednomu z redaktorů webu po publikování tzv. „unboxing“ videa zasláno upozornění o tom, že došlo k porušení informačního embarga a případ bude řešen soudní cestou.

Web v současné době jedná s HTC a podle posledních informací to vypadá, že se obě strany nakonec dohodnou mimosoudně. Jaký je ale váš názor na celý případ? Myslíte si, že je reakce HTC oprávněná?

zdroj: aam

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here