HTC vydá za několik dní beta verzi Androidu 4.0 ICS pro Sensation a Sensation XE

3

Máme dobrou zprávu pro všechny uživatele HTC Sensation a Sensation XE, kteří se nemohou dočkat dlouho odkládané „zmrzlinové“ aktualizace, která má oficiálně vyjít během letošního března. Taiwanský výrobce vydá už za několik dní testovací verzi Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich označovanou jako „early access preview“.

Jedinou nevýhodou je, že možnost aktualizace bude nabídnuta jen několika stovkám náhodných majitelů těchto telefonů v Evropě. Jde tak vlastně o beta testování, pomocí kterého si může HTC ověřit funkčnost nové verze Androidu s HTC Sense na skutečných uživatelích. Podobný krok provedla nedávno Motorola v USA, když svým zákazníkům nabídla možnost zúčastnit se tzv. „soak testu“.

HTC navíc podobné testování chystá i pro uživatele dalších svých telefonů. I pokud nebudete vybráni mezi hrstku vyvolených, kteří si Android 4.0 Ice Cream Sandwich mohou vyzkoušet v předstihu, můžete si být téměř jisti, že oficiální ROM někdo nahraje například na fórum xda-developers, odkud si ji bude moct stáhnout každý.

Další informace o oficiálních aktualizacích pro telefony HTC naleznete v našem článku zde.

zdroj: ac