HTC se rozhodlo odejít z jihokorejského trhu

0

Po nedávném odchodu z Brazílie se výrobce smartphonů HTC rozhodl pro další překvapivý krok: uzavřít svou pobočku v Jižní Korei. Důvodem jsou i tentokrát špatné výsledky prodejů a příliš velká konkurence ostatních výrobců. A to i přesto, že tamní trh je poměrně veliký a Korejci jsou známými milovníky moderních technologií. Problémem je však obrovská konkurence ze strany domácích výrobců, zejména Samsungu.

Jihokorejci jsou velcí patrioti a jedním z mála zahraničních výrobců, který v této zemi uspěl, je Apple. HTC mělo minulý rok podle nezávislých průzkumů jen 2% podíl na trhu v Jižní Korei a letos podíl klesl dokonce jen na 1 %. Samsung naopak v současné době ovládá až 70% tamního trhu se smartphony.

Taiwanskému HTC se ale v poslední době nedaří ani na ostatních světových trzích. Důvodem 57,8% meziročního poklesu zisku ve druhém čtvrtletí 2012 je údajně nepříliš úspěšný prodej telefonů z řady One na evropském trhu a problémy s Applem v USA, kvůli kterým došlo ke zpoždění začátku prodeje některých modelů.

zdroj: tnw, ac

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here