HTC se propadalo i v listopadu, až o 31 % oproti minulému roku; v kontextu října si ale o 20 % polepšilo

3

V meziměsíčním srovnání si HTC sice polepšilo, ale celkově se stále propadá. Společnost má sice plány jak propad zastavit, avšak stále zůstává více slov, než činů. Mluvilo se o zlevnění modelů, to však nenastalo, naopak se tchajwanský výrobce rozhodl rozšířit nabídku na specifické trhy.

Za letošní listopad byly tržby 732 milionů dolarů, což je o 31,2 procent méně, než v loni za stejné období. Nadějí pro HTC by mohl být nový marketingový ředitel, nebo nové modely, které v meziměsíčním srovnání zastavily pád a dokonce zvedly tržby o čtyři miliony dolarů.

Celkově se tak HTC dostalo na úroveň příjmů, které mělo v září letošního roku, což není vzhledem k faktu, že aktuálně začala prodejně nejsilnější, vánoční, sezóna žádná velká výhra. Pro nás androidí fanoušky poměrně nepříjemný je také fakt, že za zvednutí oproti tragickému říjnu mohou zřejmě hlavně modely s Windows Phone 8. Právě ty se totiž nedávno objevily na trhu a na rozdíl od androidích kolegů v podstatě neměly konkurenci.

Situace by se naštěstí mohla výrazně zlepšit, HTC se totiž podařilo dostat na předvánoční trhy první telefon s FullHD rozlišením, který mezi androidími zařízeními v podstatě nemá žádnou konkurenci. Zda to však opravdu pomůže se dozvíme až začátkem příštího roku.

 

Zdroj: pocketnow

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here