HTC se odklání od hardwarových QWERTY klávesnic

7

Ačkoliv se to díky přítomnosti pouze jediného zástupce s Androidem, HTC Desire Z, nemusí na první pohled zdát, tak HTC byla vždy firma, která se snažila mít v produktové řadě vždy alespoň jeden telefon vybavený fyzickou QWERTY klávesnicí. V dobách stařičkých Windows Mobile pak dokonce s modely Touch Pro patřila k těm nejlepším a nejoblíbenějším.

Bohužel to vypadá, že tato doba již pominula. Kreativní ředitel firmy Claude Zellweger se totiž na HTC akci v Seattle nechal slyšet, že ačkoliv poptávka po QWERTY telefonech stále je, tak je HTC dělat nebude, jelikož by je to odvádělo od současného směru v designu.

Pominu-li všechny myslitelné sarkastické narážky, které mě napadají ke spojení ‚HTC‘ a ‚směr v designu‘, tak mi to stále nepřijde jako úplně dobrý nápad. Právě v oblasti QWERTY klávesnicí má totiž firma určité know-how, které by při troše marketingu mohla využít proti v poslední době stále sílící konkurenci v podobě Samsungu a Applu.

Na druhou stranu, je tato zpráva opravdu tak velkým překvapením poté co HTC oznámilo, že neplánuje velké baterie, protože uživatelé chtějí spíše tenká zařízení?

zdroj: pocketnow, MobileBurn

 • Tazz1

  Ti žluťáci snad něco hulí nebo jinak nevím, Raději tenké telefony jak výdrž baterky, odklon od HW klávesnice kvůli designu…mám pocit, že si slušně podřezávají větev. Mám HTC Desire Z a jiný telefon jak s HW klávesnicí si už ani nedokážu představit. Mám už několikáté HTC, už od dob starého Varia stále s HW klávesnicí, ale do budoucna tedy evidentně budu muset jít do jiné značky. Škoda

  • omyl, nejspis nebude totiz odejit ke komu…

   • Motorola to s HW klávesnicí jistí! 😉

    • Tazz1

     No ty nové Droidy vypadají dobře…jen je otázka, zda dorazí i k nám 🙁

 • kaše

  Hm, ja stale cekala na nejakej jejich novej telefon s HW klavesnici, fnuk:((
  Jinak maj jeste s Androidem a QWERTY HTC Dream(G1) 😉

 • Freferg

  Momentálně mám HTC Desire Z (předtím HTC Diamond) a tahle zpráva mě už ani nijak neštve. Můj další telefon už HTC nebude. Důvodů je více. Největší je asi to, že rok po vydání už skončila podpora aktualizacemi a Sense, které se nedá zrušit. Příště si koupím buď Motorolu a nebo oželím klávesnici a koupím si Nexus.

 • Emanuel Goldstein

  náš prodejce , náš pán !!!