HTC plánuje přestat přibalovat HTC Beats sluchátka k budoucím zařízením

2

Pokud jste někdy vlastnili starší telefon od HTC, třeba dnes již historický HTC Touch HD, tak máte zajisté ještě v živé paměti nepříliš kvalitní sluchátka, která stála leda tak za výměnu za jiná. Ani s pozdějším příchodem androidích strojů se však HTC pecková sluchátka nikterak výrazně nevylepšila a stále patřila spíše k podprůměru. Pak ovšem přišel zlom, firma koupila Beats Audio, a začala k telefonům přidávat poměrně kvalitní in-ear sluchátka Beats.

A nyní to zas vypadá, že se vrátí zpátky k podprůměru. Zástupce HTC se konkrétně dnes v rozhovoru pro server CNet vyjádřil ve smyslu, že lidé si stejně telefon nevybírají podle přibalených sluchátek, a že si je mohou koupit přímo od Beats, takže na tom zas až tak nezáleží.

Zda se změna firemní politiky ohledně sluchátek dotkne již řady HTC One zatím nevíme, nicméně vzhledem k tomu, že první zařízení těmito sluchátky ještě vybavené byly, tak počítáme, že spíše ne. Poměrně zajímavé bude také sledovat, jak to zamává s Beats Audio technologií, přidávaný softwarový ekvalizér totiž nedělá nic jiného, než že hudbu speciálně upravuje přímo pro tato sluchátka, díky čemuž zní, nebo by alespoň měla znít, lépe než jakákoliv jiná.

A co Vy? Myslíte si, že jde o správný krok a že měl ve svém výroku pravdu nebo naopak na příslušenství k telefonu dáte a vybíráte telefon i podle něj?

zdroj: pha

2 KOMENTÁŘE

  1. HTC by se nemuselo vracet k původním nekvalitním sluchátkám, ale mělo by udělat kompromis. Rozhodně nikoho nepotěší pecky, pokud ale přibalí průměrné špunty, tak to bude v pořádku. Věšině lidí postačí a ostatní si koupí to co jim vyhovuje a kvalitou je někde jinde. Samozřejmě hlavním předpokladem musí být kvalitní výstup zvuku, na což je dneska docela velká kritika.

  2. Použití Monster Beats je určitě krok dopředu,nicméně slabinou jsou použité audio chipy na výstupu z HTC.Problém je to,že běžný Beats Control Talk s HTC nefunguje na plné úrovni a každý kdo rád poslouchá hudbu ze svého mobilního telefonu prostě potřebuje funkci headsetu – lovit někde telefon a vypínat při tom hudbu,když potřebuju vzít hovor je extremně krkolomné,takže cesta např.u Sensation XE je opravdu dobrý krok,ovšem použitý audio výstup je minimálně dost sporná záležitost a celou snahu o dobrý zvuk zcela degraduja zpátky na nízkou úroveň.Jak známe z recenzí pana Musila,zapomeňte na jazz nebo dokonce klasiku,pokud jste na r´n´b,popík či hiphop,dá se to zkousnout,tohle musím potvrdit na celé čáře a s vlastními sluchátky prostě přijdete o dobrou ovladatelnost.Tohle by fakt chtělo dotáhnout……

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here