HTC One X dostalo ROOT ještě před začátkem prodeje

2

HTC One X bylo rootnuto jen několik týdnů po svém oficiálním představení na veletrhu MWC 2012 v Barceloně. Vývojář Paul O’Brien, známější pod přezdívkou MoDaCo, totiž před několika dny vydal superboot balíček pro novou vlajkovou loď taiwanského výrobce.

Superboot je desktopový skript, který po spuštění automaticky provede většinu kroků potřebných pro rootnutí telefonu. Téměř jediná věc, kterou musíte udělat, je připojit mobilní telefon k počítači pomocí USB kabelu, zapnout režim bootloaderu a spustit na počítači skript. Superboot podporuje operační systémy Windows, Mac i Linux.

Bootloader telefonu HTC One X je ještě uzamčen, proto v tuto chvíli proto nemohou být prováděny větší úpravy. Nedlouho po začátku prodeje ale jistě vývojáři najdou způsob, jak bootloader odemknout. HTC navíc brzy umožní oficiální odemknutí bootloaderu přes webové stránky HTCdev.com.

Odkaz ke stažení superboot balíčku pro HTC One X a další podrobné informace naleznete zde.

HTC One X je vybaveno 4,7″ displejem technologie Super LCD 2 s HD rozlišením a sklem Gorilla Glass 2, které ho chrání před poškozením. Výkonným srdcem telefonu je čtyřjádrový procesor NVIDIA Tegra 3 taktovaný na 1,5 GHz, kterému dělá společnost 1GB RAM a 32GB interní paměť. Telefonu bohužel chybí slot na microSD, paměť je tedy možno rozšířit pouze pomocí cloudové služby Dropbox, která je integrována do uživatelského rozhraní. Každý uživatel získá zdarma 25GB prostor pro své soubory.

Na zadní straně nalezneme 8megapixelový fotoaparát s technologií HTC ImageChip, která by měla zajišťovat například kvalitnější fotografie za nepříznivých podmínek a rychlejší spouštění fotoaparátu i pořizování snímků. Fotoaparátu nechybí automatické ostření ani možnost focení při natáčení 1080p videa. Vylepšení všech částí, včetně objektivu, snímače a softwaru, by mělo přispět k mnohem lepšímu fotoaparátu u nových telefonů HTC. Právě tato část byla největší slabinou u předchozích modelů taiwanského výrobce. K pořizování kvalitnějších fotografií přispěje i diodový blesk s pěti stupni automatického nastavení jasu. HTC One X má také přední kameru pro videohory s rozlišením 1,3 megapixelu.

Operačním systémem je Android 4.0 Ice Cream Sandwich s nejnovější verzí uživatelského rozhraní HTC Sense 4.0 a technologií Beats Audio pro kvalitnější zážitek při poslechu hudby. A nesmíme zapomenout na nevyjímatelnou baterii, která nabízí kapacitu 1800 mAh.

HTC One X by se mělo začít prodávat na začátku dubna v bílém i tmavém provedení za asi 14 500 Kč. Do své nabídky ho zařadí také čeští operátoři O2, T-Mobile a Vodafone.

zdroj: ac

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here