HTC Beats Audio naportován na jakékoliv zařízení s Gingerbreadem

2

Technologii na vylepšování zvuku Beats by Dr. Dre, kterou firma HTC získala v roce 2011 zakoupením společnosti Beats Audio, se poměrně záhy stala jedním ze stěžejních pilířů marketingu. V podstatě jen na její přítomnosti stál model HTC Sensation XE a jako velké pozitivum byla prezentována takřka u všech HTC zařízení poslední doby.

Obecně se tak předpokládalo, že jde o opravdu nízko úrovňově zakořeněnou úpravu, která má alespoň nějaké základy v samotném hardwaru HTC. Podle posledních poznatků to však vypadá, že nikoliv. Dle některých zdrojů má jít dokonce jen a pouze o, sic opravdu povedený, ale stále jen softwarový ekvalizér.

A právě ten se podařilo díky práci fuss132 a willblake13 z XDA fora vyextrahovat a následně upravit tak, aby fungoval na takřka jakémkoliv zařízení s Androidem 2.3 Gingerbread a vyšším. Konkrétně potvrzená byla funkčnost na telefonech od Samsungu, z kterých pochází i následující dvojice grafů ukazující vzorkování vycházející hudby bez a s Beats By Dr. Dre technologií. (více červené je údajně lépe).

bez Beats
s Beats

Instalace je možná buďto skrze update.zip, tedy přes ClockWorkMod recovery a nebo ručně pomocí Root exploreru.

zdroj: XDA via dotekomania

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here