HP: „Po internetu kolují informace o našem neexistujícím smartphonu.“

1

HP smartphone podvod 1

V posledních dnech se na internetu začaly objevovat informace o údajném chystaném smartphonu z dílny Hewlett Packard. Nejprve se jednalo o render, který už na první pohled vypadal spíše jako počin nějakého fanouška. Následoval screenshot z aplikace AnTuTu Benchmark odhalující údajnou výbavu nepředstaveného smartphonu.

O několik hodin se však webu BGR údajně ozval tiskový mluvčí HP, který tvrdil, že zveřejněné informace jsou podvod:

„Je to výmysl. Nejde o smartphone od HP. Naše společnost bude expandovat do kategorie mobilních telefonů a věříme, že dokážeme zákazníkům nabídnout diferencovanou hodnotu. Přinese na trh smartphone, ale zatím nedáváme časový harmonogram.“

Jedná se tedy v podstatě o stejné informace, které na začátku července uvedla ředitelka divize počítačů a tabletů pro asijsko-pacifický region Yam Su Yin. Je tedy pravděpodobné, že HP chystá smartphone, se kterým se bude snažit odlišit od šedi konkurence a proto může chvíli trvat, než bude tento smartphone představen.

Podle falešných uniklých informací měl mít telefon interní název HP Brave. V jeho výbavě jsme měli najít 4,5″ displej s rozlišením 1600 x 900 pixelů, čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 800 taktovaný na 2 GHz a 2GB RAM. Chybět neměl ani 15mpx zadní fotoaparát s diodovým bleskem, 5mpx přední kamerka pro videohovory a operační systém Android 4.2 Jelly Bean.

HP smartphone podvod 2

zdroj: BGR

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here