HP Chromebook 11 – levný notebook s Chrome OS

2

HP Chromebook 11

Svůj malý notebook na platformě Chrome OS představil tento týden také Hewlett Packard, který je bývalou jedničkou na trhu v oblasti počítačů. HP Chromebook 11 cílí na uživatele, kteří mají zájem o malý, levný a jednoduchý notebook pro základní účely, jako je prohlížení internetu nebo psaní poznámek na cestách.

HP Chromebook 11 se chlubí 11,6″ IPS displejem s rozlišením 1366 x 768 pixelů, který by měl mít výborné pozorovací úhly i jas. O výkon se stará dvoujádrový procesor Exynos 5250 GAIA spolu s 2GB RAM a 16GB vnitřní pamětí. Po stránce konektivity se Chromebook může pochlubit Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 4.0, dvojicí USB 2.0 a micro USB konektorem.

HP Chromebook 11 (1)

I přes použití hořčíkového rámu, díky kterému by měla být zajištěna vysoká pevnost celé konstrukce, má tablet rozměry jen 297 x 192 x 17,6 mm a hmotnost 1,04 kg. Baterie by měla vydržet až 6 hodin a její dobíjení probíhá přes micro USB, takže vám bude stačit nabíječka k vašemu smartphonu.

HP Chromebook 11 se na americkém trhu prodává za 279 dolarů, v přepočtu 5 290 Kč. Zájemci mohou vybírat z črné nebo bílé varianty, přičemž druhou jmenovanou je možné doplnit o detaily v jedné ze čtyř pestrých barev. Dostupnost mimo USA zatím nebyla oznámena.

zdroj: Google via Talk Android

 

  • Alois

    Nechápu smysl tohohle bídného notebooku. Již skoro 2roky je na trhu skoro tentýž notebook od Samsungu, který je mnohem hezčí a nabízí stejný HW

  • paní_Bílá

    Je to jen .. vadné baterie, najít stejný velmi těžké! Najdete zde pouze http://baterieon.cz/catalog/battery/hp pro předběžnou objednávku a pak .. já nedoporučuji tento model.