Hackeři dokážou odemknout a nastartovat auto pomocí telefonu s Androidem

6

Hackeři využívající Android jsou stále vynalézavější. Už pro ně není větší problém získat vaše osobní data nebo peníze a nyní se mohou dostat ještě dále. Dva bezpečnostní výzkumníci z ISEC Partners ukázali na bezpečnostní konferenci Black Hat v Las Vegas možnost odemknutí a nastartování vozidla Subaru Outback (na obrázku) s pomocí mobilního telefonu vybaveného Androidem.

Don Bailey a Matthew Solnik nejprve vytvořili vlastní GSM síť a použili dva dálkové ovladače pro odemykání/zamykání automobilů a mobilní telefon. Pomocí metody „war texting“ zachytili autentifikační zprávu obsahující heslo, kterou odeslalo vozidlo na server. Celý proces trval několik hodin.

Podle nich je tento způsob využitelný i k útoku na mnoho jiných systémů, například pro řízení dopravy a bezpečnostních kamer, které dostávají aktualizace pomocí textových zpráv. Ještě horší následky by mohl mít útok na průmyslové systémy, elektrické sítě a vodovodní systémy.

Majitelé automobilů ale zatím mohou být klidní. Výrobci nejprve dostanou dostatek času, aby mohli problém vyřešit. Až poté zaměstnanci ISEC Partners zveřejní přesnější postup a zjištěné modely všech automobilů, u kterých toto lze provést.

zdroj: tgd

 • ještě že nemám drahé auto 🙂 já vlastně nemám žádné, ale android telefeun mám 😀

 • Arnik

  Tak diky tomu android telefonu muzes mit subaru outback 😉

 • Luky

  Tak kdo parkuje v Praze se Subaru outback priznejte se 😀

 • Pokud by to někoho zajímalo více z technického hlediska, tak tady je prezentace o „war texting“: http://www.isecpartners.com/storage/docs/presentations/iSEC_BH2011_War_Texting.pdf Návod na otevření auta v tom bohužel není 😉

 • Lukas

  Nedávno se na Aukru prodávala krabička tuším za 3tis. která dokázala taky odemčít auta na parkovišti. Byla otom i reportáž na TV Nova 😀

 • anon

  Do mojí staré škodověnky 120L se určitě nedostanou. 🙂