Google získal patent na lepší geolokaci

0

Kromě patentů spojených s projektem chytrých brýlí vidíme od Google v poslední době čím dál tím více inovací v oblasti geolokace. Již dříve jsme tu měli například zajímavý, leč poměrně nepoužitelný, patent na určení polohy na základě fotografie památek a dnes tu máme další, tentokráte počítající s kooperací více zařízení.

Novinka by měla zjednodušeně řečeno fungovat podobně, jako již dnes běžná triangulace z dostupných WiFi sítí, jen ne s pomocí WiFi routerů, ale klasických mobilních telefonů.

Vždy, když by tedy zařízení potřebovalo najít svou polohu, tak by si zjistilo unikátní identifikátory zařízení ve svém okolí a odeslalo je na servery Googlu. Ty by mu pak vrátily jeho nepravděpodobnější polohu, současně by si ji však uložily pro určení polohy dalších zařízení. V případě, že by si zařízení získalo pozici samo, například na základě GPS / Glonass, tak by ji do systému také odeslalo, aby pomohlo případné lokalizaci ostatních.

Stále by tak bylo vyžadováno připojení k internetu, ke kterému by se navíc přidalo anonymní logování pozice zařízení na servery Googlu.

Případná implementace by tedy měla dvě stany, ačkoliv by totiž přispěla k přesnosti, obzvláště pak na zařízeních s horším GPS čipem, tak by také zavedla do praxe anonymní ukládání Vaší polohy na servery Googlu.

Díky případným problémům se soukromím se dá očekávat, že pokud bude tato funkce někdy do Androidu implementována, tak bude pouze volitelná.

A co Vy? Povolili byste případně takovouto funkci?

zdroj: uspto via talk

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here