Google získal nové patenty

6

V poslední době se to zprávy o patentech jen „hemží“, jednou jde o Apple, podruhé o Motorolu nebo třeba HTC, ale dnes přidáme zprávu o tom, že Google získal dva nové patenty a rozšířil tak své nespočetné patentové portfolio.

Prvním z nových patentů je způsob odemykání telefonů, vlastně i tabletů a dokonce stolních počítačů či notebooků. Při této metodě odemykání se vykoná kromě odemčení ještě jeden či více příkazů. Můžete tedy přímo při odemčení začít číst zprávy nebo vytočit telefonní číslo. Způsobem odemčení může být nějaké tažení prstu nebo hlasový příkaz.

Druhým patentem je Vysouvací notifikační lišta, která se stala velmi oblíbenou, použita byla třeba u operačního sytému Apple iOS 5 nebo už dřívějších Androidů. Říkáte se, že tady něco nehraje? Jak je možné, že si Apple dovolil použít tento patent u svého nového operačního systému? Odpovědí je, že v době, kdy Apple tuto vychytávku použil ještě nebyla oficiálně registrována, byla podána pouze žádost v roce 2009 a schválena až nyní. Google tak vlastní perfektní „zbraň“ proti Applu a uvidíme, jak se situace časem vyvine, dost možná by Google mohl požadovat zakázání prodeje iPhone 4S, tak jako Apple dříve požadoval zakázání Galaxy Nexus v USA.

Zdroj: www.goandroid.co.in (odemykání), www.goandroid.co.in (lišta)

 • Martin

  Dobrý den, mám otázku. Kde je prosím onen článek o zkrachování googlu? Případně jak dlouho bude trvat než google ukončí svojí činnost?

  Děkuji.

 • Matis

  Dobrý deň.

  Google by mal skrachovať zhruba do týždňa.

  Ďakueme za porozumenie.

 • Patent na lištu Google ještě stále nezískal je furt ve stádiu „pending“.

 • eM

  lol

 • Ell

  Dobře, děkuji. A mám počítat se zrušením http://www.google.cz? Je opravdu škoda toho vyhledavače.

  Děkuji za odpověď.

 • Ell

  Kde jste prosím četl že google končí? Opravdu to je inteligence dnes. Musel to takto ironicky napsat, omlouvám se za dva komentáře.