[Přidán záznam akce]Google wallet – plaťte telefonem

0

Google dnes představil novou službu s názvem Google Wallet. Jak již název napovídá půjde o peněženku uvnitř mobilu, která naprosto bezproblémově zastane veškeré placení. Naneštěstí pro nás bude služba, alespoň zpočátku, dostupná pouze na území USA.

Google wallet

A jak bude nová služba fungovat?  Klasicky, jak je známo v podání Google velmi jednoduše. Do telefonu s Androidem a NFC čipem si nainstalujete aplikaci Google Wallet do které posléze zaregistrujete své platební karty. Kromě těch bude možné přidat i různé věrnostní karty a dárkové poukazy.

Googlewallet_1

Placení bude probíhat jednoduše, přijdete k terminálu, přiložíte k němu telefon se zapnutou aplikací a zadaným bezpečnostním PINem, zobrazí se vám seznam věcí, které kupujete a jejich cena, vy vše potvrdíte a máte zaplaceno. Veškerá komunikace probíhá přes NFC a je tedy, alespoň podle Google, dostatečné zabezpečená.

Kromě toho bude Google Wallet propojen s novou službou Google Offers, což jsou v podstatě jednoduché slevové kupony. Ty budete moci uložit do své Google Wallet a následně použít při nákupu. Vizí Google je také jejich rozšíření mimo internet. Například za plakátem lákajícím na nový koncert by mohl být malý NFC čip, z kterého byste si přes telefon s Google Wallet stáhli 20% slevu na vstupenky.

Celkově vše vypadá velmi dobře a osobně doufám, že se služba dostane do České Republiky co nejdříve. Na druhou stranu Google touto službou získává zase o trochu více informací o našem životě a to nemusí všem vyhovovat.

Nakonec ještě doplním, že celá služba vzniká ve spolupráci s MasterCard a je tak naprosto kompatibilní se službou PayPass, díky čemuž již nyní existují prodejci schopni služby Google Wallet poskytovat.

A nakonec tady máme dnes zveřejněný záznam celé akce.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here