Google Smartwatch – Na co by se měl výrobce zaměřit

4

Smartwatch0

Uběhlo již pár měsíců od představení několika hodinek, jako jsou Galaxy Gear, Sony Smartwatch 2.generace, nebo Toq od Qualcommu. Naneštěstí zatím není nabídka široká a proto si nejspíš mnoho uživatelů počká na představení chytrých hodinek, které nebudou vyžadovat tolik kompromisů a mohly by  vypadat na první pohled jako hodinky běžné.

Bohužel se zatím neobjevily žádné informace, které by nám prozrazovaly, jaký hardware se v hodinkách objeví. Pravděpodobně Google si dá záležet na výdrži baterie, neboť je to jeden z hlavních faktorů, který ovlivní zákazníka před jeho zakoupením. Jak už bývá u výrobce zvykem, bude se snažit nabídnout takovou cenu, aby si je mohl pořídit téměř jakýkoliv nadšenec elektroniky, nebo běžný uživatel.

smartwatch1

Google by se měl poučit z chyb současných konkurenčních výrobců a nabídnout tak lepší řešení. Pokud uvažujete nad zakoupením hodinek, které nabídnou pár vychytávek a mohly by vypadat docela elegantně, nebylo by špatné si chvíli počkat.

Bohužel zatím nemáme informace o datumu představení, ale předpokládáme, že se tak stane ještě letos. Co všechno očekáváte od chytrých hodinek a co vám naopak u současných chybí ?

Zdroj: pocketnow.com

 

 • Siri

  Neustále otázky, jak vyprovokovat čtenáře ke komentům, jsou zvláště u vašich příspěvků dost proti srsti.. Chtělo by to trochu omezit. Každý se umí vyjádřit, pokud to uzná za vhodné 😉

 • KRoman47

  Především by se měli zaměřit na uživatelské rozhraní, když vidím ten malý displej a jak je na něm plýtváno místem, tak se mi dělá špatně. Tady by seděly jak prdel na hrnec Metro dlaždice, když přehrávač, tak třeba 3 nebo 4 větší tlačítka viditelně graficky oddělené (i barevně). Kdo má pořád honit ty malé mrchy po displeji?

  S tím mám problém i u 7“ tabletu s HD rozlišením, kde jsou některé prvky, jako třeba křížky u jednotlivých listů prohlížeče, tak titěrné, že je jde jen stěží trefit a když, tak vždy až na několik pokusů. To má do příjemného ovládání opravdu daleko!

 • pepik vrtbovsky

  cetl jste si to po sobe vubec? ta veta „Bohužel se zatím neobjevily žádné informace, které by nám prozrazovaly, jaký hardware se v hodinkách objeví.“ pusobi, jako by tam vůbec nepatrila…

 • Pan Otazník

  Pane Tomek, vlastníte hodinky analogové či digitální? Nosíte je na pravé či levé ruce? Jaký je průměr vašeho zápěstí? Zlomil jste si někdy v minulosti ruku či jinou končetinu? Jak dlouho jste měl sádru? Jaké bylo jméno ošetřujícího lékaře?